5 najlepszych sosów do spaghetti 5 najlepszych sosów do spaghetti

5 najlepszych sosów do spaghetti

Spaghetti, czyli najpopularniejsze danie kuchni włoskiej, to pyszny i szybki pomysł na obiad, którego podstawą jest dobry sos. Zapraszamy po najlepsze przepisy na sosy do spaghetti, od tradycyjnych i klasycznych, po nietypowe i wyszukane.

Spaghetti bolognese

Sos do spaghetti bolognese

Propozycja tradycyjnego, domowego sosu do spaghetti bolognese z wykorzystaniem przecieru pomidorowego i pomidorów z puszki. Sos jest pyszny, delikatny, a zarazem wyrazisty w smaku. Wyborne włoskie danie, które zawsze się udaje.

Czas przygotowania: 35 min

Przepis


Spaghetti z pomidorków koktailowych

Spaghetti z sosem z pomidorków koktajlowych

Oto przepis na domowy sos do spaghetti, który nie ma sobie równych! Słodkie pomidorki koktajlowe są często dużo bardziej lubiane przez dzieci niż zwykłe pomidory. Dlatego zachęcam do wypróbowania ich jako sos do wegetariańskiego spaghetti. Prosty, zdrowy i pyszny przepis.

Czas przygotowania: 45 min

Przepis


Spaghetti carbonara

Sos do spaghetti a’la carbonara

Sycący, pyszny i bardzo prosty w przygotowaniu domowy sos do spaghetti a’la carbonara. Swój niepowtarzalny smak zawdzięcza wyśmienitemu sosowi, który powstaje na bazie jajek i śmietany.

Czas przygotowania: 35 min

Przepis


Spaghetti napoli

Sos do spaghetti napoli

Proste danie, zrobione w kilka chwil z wykorzystaniem cebuli, parmezanu i w sezonie zimowym z pomidorów z puszki, gdyż o tej porze roku nieco trudniej o słodkie i dojrzałe pomidory. Latem warto jednak zrobić sos ze świeżych warzyw. Ma on wtedy zupełnie inny smak i konsystencję niż sos zimowy. Dlatego zachęcamy, aby Spaghetti Napoli robić jak najczęściej w sezonie pomidorowym. Jest to domowa wersja na sos do spaghetti, która nie ma sobie równych.

Czas przygotowania: 25 min

Przepis


Spaghetti bez mięsa

Sos do spaghetti bez mięsa

Tym razem przedstawiamy propozycję domowego sosu do spaghetti bez mięsa jako wegetariańskie, tanie i zdrowe danie obiadowe dla całej rodziny.

Czas przygotowania: 25 min

Przepis

+ Dodaj przepis